Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Yazar Vareste Ağustos 14, 2018

Kurumsal Web Tasarım Denince

Web tasarım aslında internet üzerinde olan bir dukkan bir vitrin bir temsiliyet aracıdır. Siz firmanızı nasıl temsil etmek istiyorsanız o şekilde web sitesi dizayn ettirebilirsiniz. Kurumsal web tasarım denince aslında düzenli ve her bir ayrıntısı ince şekilde düzenlenmiş gözü yoran pürüzleri içermeyen sadelikten bahsediyoruz. Bundan dolayı kurumsal web tasarım sadece web tasarım yapmayı bilen birisinin ellerinde değil bununla birlikte tasarım ve bakış açısınına sahip olmayı da gerektirir.

Websitesinde Bulunan Fontlar

Kurumsal websitenizde bulunan fontların uyumu ve büyüklükleri çok önemlidir. Bunu aslında kurumsal bir kurum gibi görebilirsiniz. Hani büyük bir şirkete girdiğinizde bölümlerin yönlendirmesini gösteren kısım daha sonra ayrışan detaylı bölümler derken bir uyum ve düzen vardır. Onun gibi websitesinin ilk sayfasında yönlendirmeler ve doğru kullanılan fontlar ve yazı büyüklükleri ile uyumlu bir giriş gereklidir.

Düzenli Şekilde Kurumsal Websitesi Tasarımı

Web sitesinin düzeni kullanıcının hiç zorlanmadan istediği noktaları bulmasını sağlar. Websitesinin düzeni şirketin bölümleri arasındaki geçişler gibi ana birimler ve alt birimleri şeklinde yer almalıdır. Firmanız için derli toplu bir site müşterilerinize sürekli şekilde sitemizde bulabilirsiniz gibi cümleler kurmanıza imkan verir. Bu aslında herhangi bir not almasına gerek kalmadan websitenizden müşteriye gerek olan kısımları bulmasına imkan verir.

Kurumsal websitesi tasarımı renklerin ve tasarımın uyumu ile tam bir ahenk içerisinde olan düzendir. Websitenizdeki içerikler ayrıca sizi detaylı yansıtmalı ve yabancı müşterileriniz yaptığınız işlerle alakalı yeterli bilgi sahibi olabilmelidir. Burada kurumsal websitesi vurgumuzdan sadece görüntüyü kastetmiyor ayrıca içeriği güçlü ve özgün bir websitesi tasarımı hedefliyoruz.

Kurumsal Web Tasarım İnce Detaylar

Websitesi tasarımı bir bütündür ve bu bütünü oluşturan ve tamamlayan noktalar vardır. Öncelikle header kısmı websitesi tasarımı için önemli bir başlanğıç ve dikkat ederek özenle ayarlanmalıdır. Orta menü slider gibi kısımlardan önce üst bölüm ve alt bölüm dikkatlice ayarlanmalıdır.

Alt bölümde müşterinin veya kullanıcıların sık olarak kullanma ihtimali olan bölümlerin geçişleri yer alabilir. Alt bölümü ayarlarken özellikle konulacak bölümlerin yerleri iyi şekilde ayarlamak gerekir. Bu hizalamalar sonucu orası göze hitap edecektir.

Kurumsal websitesi tasarımı en nihayetinde sizin kimliğinizi yansıtacaktır. Bu nedenle websitesi tasarımı önemli hale gelmekte ve tüm detaylar özenle üzerinden geçilerek işlenmektedir.

Bunu Hemen Paylaş :

Neler Yazdık..

Yorum Yap

Merak etmeyin. E-posta adresiniz gizli kalacak. gerekli yerleri doldurabilirsiniz.