Com.tr Alan Adı Nasıl Alınır?

Yazar Vareste Ağustos 13, 2018

Com.tr Alan Adı Nasıl Alınır

Com.tr alan adı nasıl alınır son yıllarda genellikle bir çok işletme tarafından sorulan bir sorudur. Com.tr alan adını Orta Doğu Teknik Üniversitesi kontrolün de nic.tr adresinden alabilirsiniz. Ancak bu alan adını almanız için gerekli birkaç resmi evraklara ihtiyacınız olacaktır.

Ad-soyad.com.tr almak için yapmanız gereken nic.tr sitesi üzerinden kimlik bilgileriniz ile kayıt olup daha sonrasında kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotokopisini nic.tr üzerinden belge gönderme ile kayıt işlemini tamamlamış olursunuz.

Ticari amaçlı tüzel kişiler ve kuruluşlar için, com.tr alan adı almak aşağıda belirlenen maddelerden herhangi birisini göndermesi gerekiyor.

  • Ticaret odasından alınmış olan “Faaliyet Belgesi“, “Ticari Sicil Belgesi“, “Oda Sicil Kayıt Sureti” ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
  • Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan alınmış “Marka Tescil Belgesi” ya da “Marka Başvuru Belgesi“,
  • Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan alınmış olan “Sicil Tasdiknamesi” ya da “Ticari Sicil Gazetesi

Bu evraklardan herhangi birine sahip olmanız durumunda com.tr alan adını çok kolaylıkla alabilirsiniz. Com.tr alan adı fiyatları standart olup, nic.tr üzerindeki fiyat listesinden güncel fiyatları görebilirsiniz. Com.tr alan adı almak için sizden yüksek rakamlarda ücret talep edenlere itibar etmemenizi öneriz.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta ise nic.tr hosting (sunucu barındırma) satmamaktadır. Yani com.tr alan adını aldıktan sonra web sitesinin çalışması için bir hosting’e ihtiyacınız olacaktır. Hosting ücretleri stabil olup buradan bizimle iletişime geçerek size en eygun hosting paketlerini öğrenebilirsiniz.

Com.tr alan adını alırken dikkat etmeniz gereken bir konu da uzun süreli almanız halinde oluşan indirimli fiyatlardır. Com.tr her sene yenileme için tekrar sizden evrak istememekte olup ancak uzun süreli satın aldığınızda fiyatta indirim uygulamaktadır.

Com.tr alan adı nasıl alınır kısmını tamamladıktan sonra elinizde sadece bir alan adı var ve bunu Vareste Yazılım gibi firmalara sorumlu kişi tanımlaması yaparak websitesi hizmeti alabilirsiniz. Web tasarım hizmetinde önemli olan kurumsal web sitesine sahip olmak ve firmayı en iyi şekilde temsil etmektir.

Com.tr alan adı nasıl alınır kısmı ile başlayan serüven aslında kurumsal websitesi tasarımı hizmeti alarak sonuçlanmalıdır. Vareste Yazılım kurumsal web hizmetlerini almadan önce neden bir kurumsal websitesi sahibi olmanız gerektiğini gösteren yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunu Hemen Paylaş :

Neler Yazdık..

Yorum Yap

Merak etmeyin. E-posta adresiniz gizli kalacak. gerekli yerleri doldurabilirsiniz.